20 września 2012

Punkty podzielone - Chelsea 2:2 Juventus

|POBIERZ MECZ!|

Chelsea Lodnyn zremisowała na Stamford Bridge 2:2 z Juventusem Turyn. Do przewry Niebiescy wygrywali 2:1, ale na dziesięć minut przed końcem wyrównał Quagiarella.
Roberto di Matteo dokonał tylko jednej zmiany w porównaniu z ostatnim meczem z QPR - w miejsce Bertranda grał Oscar i jak widać okazało się to znakomitym wyborem. Przed Cechem grała czwórka Cole, Terry, Luiz i Ivanović. Przed nimi Lampard, Mikel i Ramires, a przodu Torres i Hazard.
Przez pierwsze pół godziny gry zaznaczała się lekka przewaga Chelsea, która zagrożenie sprawiała albo po szybkich kontrach Torresa lub Hazarda, lub po rzutach rożnych Lamparda.
Pierwszy gol padł w 31 minucie, wtedy Eden Hazard podał do Oscara, a Brazylijczyk kapitalnie uderzył w długi róg z około 25 metró. Piłka odbiła się jeszcze od nogi interweniującego obrońcy Starej Damy i footballówka przelobowała Buffona.
Nie minęły 2 minuty, a Niebiescy prowadzili już 2:0. Kolejne podanie do Oscara, który przed polem karnym z pół obrotu oddał przepiękny strzał, po którym opadła tuż przed bramką i znowu przelobowała Buffona.
Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się spokojnym prowadzeniem Chelsea, gola strzelił Juventus. Vidal wykorzystał obrońców Chelsea jako naturalną zasłonę dla Cecha i strzelił w długi róg, trafiając tuż przy słupku.
W końcówce rzut wolny 24 metry od bramki egzekwował Andrea Pirlo, ale nie trafił w światło bramki. Zaraz po przerwie Chelsea rzuciła się do ataków i po kilkunastu minutach mogła podwyższyć prowadzenie. Eden Hazard zbiegł z lewego skrzydła wpadł w pole karne i został powalony przez defensora Juventusu. Sytuacja mocno kontrowersyjna, jednak powtórki prawie jednoznacznie pokazały, że arbiter popełnił błąd nie wskazująć na wapno.
Do 80 minuty trwała zaciekła walka o panowanie w środku pola. Roberto di Matteo desygnował do gry Bertranda za Ramiresa i Matę a Oscara.
Na 10 minut przed końcem Marchisio kapitalnie zagrał na czystą pozycję piłkę do Quegiarelli, a Włoski napastnik bez problemów strzelił między nogami Cecha.
Ten sam zawodnik miał szanse wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale po szybkim strzale z narożnika pol karnego piłka odbiła się od górnej części poprzeczki.

Chelsea: Cech; Ivanovic, David Luiz, Terry, Cole; Mikel, Lampard; Ramires (Bertrand 68'), Oscar (Mata 74'), Hazard; Torres
Juventus: Buffon; Chiellini, Barzagli, Bonucci; Lichtsteiner (Isla 76'), Marchisio, Pirlo, Asamoah, Vidal; Giovinco (Quagliarella 74'), Vucinic (Matri 87')
Kartki: Ramires 59', Vidal 65'