8 czerwca 2014

Hiszpania 2:0 Salwador. La Roja już w drodze do Brazylii.

Podopieczni trenera Del Bosque wygrali z reprezentacją Salwadoru 2:0. Obie bramki dla mistrzów świata strzelił David Villa. Mecz nie różnił się niczym od innych spotkań rozgrywanych sobotnim wieczorem. Drużyny raczej narzuciły spacerowe tempo, w oczekiwaniu na mundial. Hiszpanie przez większą część meczu walili głową w mur, aż w końcu w 60. minucie, zawodnik New York City FC wypożyczony do Melbourne City, David Villa strzelił bramkę. Kolejną Hiszpanie dołożyli w 88. minucie. Wygrana mogła być bardziej okazała, lecz w 4. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Cesc Fabregas. Hiszpanie pierwszy mecz podczas zbliżających się mistrzostw świata w Brazylii zagrają już 13 czerwca. Ich przeciwnikiem będzie reprezentacja Holandii.

Hiszpania: Casillas (De Gea 82’); Juanfran, Javi Martínez, Ramos, Jordi Alba; Alonso (Busquets 67’), Koke, Iniesta (Silva 46’); Pedro (Villa 46’), Diego Costa (Xavi 73’), Cesc (Cazorla 46’)
Salwador: Carrillo, García, Mendoza, Barrios (Blanco 87’), Larín, Álvarez (Alas 66’), Cerén, Menjívar, Flores (Molina 75’), Santamaría (Renderos 56’), Burgos