21 czerwca 2014

Mistrzowie wypadają z gry

Znów rywal był bardziej zaangażowany, znów była wpadka Ikera Casillasa i znów była niewykorzystana szansa. Broniąca tytułu Hiszpania przegrała 0:2 z Chile i straciła szanse na awans do 1/8 finału.
Trener Vicente del Bosque przed meczem dokonał dwóch zmian. Na ławce posadził Xaviego i Pique, a w ich miejsce do gry wstawił Pedro i Javiego Martineza. Ale jakościowej zmiany w grze reprezentacji Hiszpanii nie było widać. Chilijczycy od początku napierali, atakowali, przeszkadzali. W 20. minucie w środku pola piłkę stracił Xabi Alonso, a piłkarze z Chile trzema podaniami znaleźli się pod polem karnym Hiszpanów. Aranguiz wyłożył jeszcze piłkę wzdłuż bramki, Vargas przyjął, oszukał Casillasa i skierował ją do pustej bramki. Jeszcze przed przerwą było 2:0. Sanchez uderzył ładnie z rzutu wolnego, a Casillas wypiąstkował jego strzał przed siebie. Piłka spadła pod nogi Aranguiza, który ją zatrzymał i z miejsca uderzył z czuba.
Gol do szatni podciął skrzydła Hiszpanom, a wiarę stracili chyba, gdy niemal stuprocentową okazję zmarnował Sergio Busquets. Z wolnego strzelał Ramos, Bravo odbił piłkę, a Costa ni to podawał, ni to strzelał z przewrotki. Piłka spadła pod nogi Busquetsa, ale ten z trzech metrów przestrzelił. W końcówce szansę na strzelenie gola miał jeszcze Iniesta, ale jego piękny strzał fantastycznie obronił Bravo.
W grupie B po wygranej Chile wszystko jest już jasne. W 1/8 finału zagrają Holendrzy i Chilijczycy, którzy w ostatnim meczu rozstrzygną pomiędzy sobą, który zespół wyjdzie z pierwszego miejsca. Z turniejem żegnają się Australijczycy i broniący tytułu Hiszpanie.

Hiszpania: Casillas; Azpilicueta, Ramos, Javi Martínez, Jordi Alba; Xabi Alonso (Koke 46’), Busquets; Iniesta, Pedro (Cazorla 75’), Silva, Diego Costa (Torres 63’)
Chile: Bravo; Isla, Silva, Medel, Jara, Mena; Marcelo Díaz, Aránguiz (63’), Vidal (Valdivia 84’); Alexis Sánchez, Vargas
Kartki: Vidal 25’, Xabi Alonso 39’, Mena 60’
Bramki: 0-1 (19’) Vargas.   0-2 (42’) Aránguiz