28 września 2014

Kolejna utrata 2 punktów! Milan remisuje z Ceseną 1:1

AC Milan zremisował w stosunku bramkowym 1:1 w wyjazdowym spotkaniu z Ceseną. Pierwszą groźną sytuację miał Torres w 6 minucie, gdy oddawał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Bonaventury. W 10 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Abbiati popełnił błąd po strzale Marilungo odbijając piłkę przed siebie gdzie na dobitkę czekał Succi, który dostawiając nogę trafił do siatki. W 18 minucie bliski wyrównania był Honda, ale jego strzał z wolnego w niesamowity sposób obronił Leali. Chwilę później był już remis, z rożnego dośrodkowywał japoński trequartista Milanu a doskonałą główką popisał się wysoki defensor Rami, Francuz strzelił w ten sposób swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. W 30 minucie było groźnie pod bramką Lealiego za sprawą aktywnego Bonaventury, ale atomowe uderzenie nowego skrzydłowego w składzie Il Diavolo przeszło minimalnie ponad poprzeczką. W 39 minucie świetną wrzutką popisał się De Sciglio i centymetrów zabrakło by Torres sięgnął piłki i umieścił ją w sieci. Gdy upłynęły dwie dodatkowe minuty sędzia Guida zakończył pierwszą część meczu.
Druga połowa nie przyniosła dużych zmian, gra toczyła się w żółwim tempie. W 52 minucie warty odnotowania strzał w światło bramki z okolic 30 metra oddał De Sciglio. W 74 minucie za faul taktyczny czerwoną kartką został ukarany Zapata. Brienza uderzał po tej sytuacji z rzutu wolnego, ale bez zagrożenia dla bramki Abbiatiego. W 87 Cascione wepchnął piłkę do siatki, ale sędzia dopatrzył się u zawodnika Ceseny faulu w ataku i bramka nie została uznana. Ten niezwykle nudny mecz trwał do 93 minuty kiedy to arbiter główny gwizdkiem oznajmił koniec.

CESENA: Leali; Capelli (72' Perico), Lucchini, Volta, Renzetti; Ze Eduardo (46' Feudis), Cascione, Copolla, Brienza; Marilungo, Succi (62' Defrel)
MILAN: Abbiati; Abate, Rami, Zapata, De Sciglio; Poli (71' Essien), De Jong; Menez, Honda (75' Alex), Bonaventura; Torres (71' Pazzini)

Bramki: 10' Succi, 19' Rami
Żółte kartki: 17' Coppola, 22' Cascione, 44' Bonaventura, 57' Renzetti, 69' De Jong, 91' Feudis
Czerwona kartka: 74' Zapata