15 listopada 2012

Podział punktów na Stamford Bridge

Chelsea po raz drugi z rzędu traci punkty w ligowym starciu. Tym razem w meczu z Liverpoolem londyńczycy na własnym boisku zremisowali 1:1 i spadli w tabeli już na trzecie miejsce. Szkoda, bo rywal zdecydowanie był do ogrania. Przez większość spotkania na boisku dominowali gracze gospodarzy, sytuacja zmieniła się praktycznie dopiero po wyrównującym golu Suareza w 37 minucie drugiej połowy meczu. Chelsea wyszła na prowadzenie w 20 minucie, kiedy po wybiciu piłki z rzutu wolnego przez Juana Matę dobiegł do niej John Terry i głową skierował ją w okienko bramki Liverpoolu. Warto zauważyć, że kapitan Chelsea wrócił do składu zespołu w dzisiejszym meczu  po 4-meczowym zawieszeniu. Jak widać, zrobił to w wielkim stylu. Jego gol jest pięćdziesiątą bramką jaką zdobył w barwach Chelsea.  Niestety w 37 minucie meczu Terry został zniesiony z murawy na noszach a zaliczona przez niego kontuzja wyglądała na poważną. Dominacja The Blues rosła z minuty na minutę a Oscar, Juan Mata oraz Fernando Torres co jakiś czas dochodzili do dobrych sytuacji bramkowych. Tuż przed przerwą świetną sytuację na podwyższenie wyniku miał Juan Mata, jednak zbyt wysoko podniósł piłkę.
W drugiej połowie Liverpool w końcu zaczął grać o wiele lepiej i częściej gościł pod polem karnym rywali. W 37. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Suso, piłkę przedłużał Jamie Carragher, a bramkę na wagę remisu zdobył Luis Suarez. W ostatniej minucie spotkania piłkę meczową na nodze miał Jose Enrique, ale jego atomowy strzał świetnie obronił Petr Cech. Lepsza gra Chelsea nie ulega wątpliwości, ale Liverpool przy odrobinie szczęścia wywozi ważny punkt ze Stamford Bridge.

Chelsea: Cech; Azpilicueta, Ivanovic, Terry (Cahill 39’), Bertrand; Ramires, Mikel; Mata, Hazard, Oscar (Moses 76’); Torres (Sturridge 81’)
Liverpool: Jones; Wisdom, Carragher, Agger, Enrique; Gerrard, Allen; Johnson, Şahin (Suso 59’), Sterling; Suárez.
Kartki: Allen 49’, Mata 51’, Johnson 55’, Gerrard 66’, Mikel 78’