8 grudnia 2012

Chelsea 3:1 Sunderland, Torres znów najlepszy!

Chelsea wygrywa 3:1 z Sunderlandem, notując pierwszą ligową pełną pulę punktową od - bagatela - końca października! Bramki dla Londyńczyków strzelali Fernando Torres (dwa gole w tym jeden z rzutu karnego) oraz Juan Mata.
Fernando zdobył bramkę w 12 minucie spotkania po asyście Hazarda, jednak już wcześniej miał wyśmienitą okazję na gola. W 6 minucie znalazł się sam na sam z goalkeeperem gospodarzy, jednak nie wykorzystał tej sytuacji. Również na początku spotkania mieliśmy kontrowersyjną sytuację faulu na Hazardzie w polu karnym, jednak sędzia nie wskazał na wapno. W 20 minucie kontuzji doznał Oriol Romeu, dla którego oznaczała ona koniec spotkania. Na jego miejsce Benitez posłał Oscara, jednak właśnie od tamtej chwili do głosu doszedł Sunderland, który stworzył sobie kilka swietnych okazji na gola. Z dystansu mocno uderzał Sessegnon, chwilę później ostro dośrodkowywał w pole bramkowe Johnson, ale jego próba została skutecznie skasowana przez defensywę The Blues. W końcówce pierwszej połowy gra się wyrównała, choć nie straciła na dynamice mogąc podobać się widzom, ale kolejne starcia między zawodnikami nabrały pazura co skutkowało wieloma faulami. W doliczonym czasie gry Chelsea otrzymała dyskusyjny rzut karny za faul na Ramiresie. Do piłki podszedł Torres i ze spokojem wpakował piłkę do siatki.
Już cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy hat-trick mógł ustrzelić El Nino, który bez zastanowienia wykorzystał nieporadność Bardsleya. Jego uderzenie zatrzymało się jednak na poprzeczce, a bramkę z dobitki zdobył Juan Mata. W 66. minucie jedyną bramkę dla Sunderlandu zdobył strzelający z lewej strony pola karnego na długi słupek Adam Johnson. Anglik dziesięć minut później próbował powtórzyć swój wyczyn, tym razem strzelając z rzutu wolnego, lecz z jego bardzo dobrym strzałem poradził sobie wówczas Cech. Do końca meczu próbowali jeszcze zdobyć bramkę Wickham oraz Gardner, który w samej końcówce, także z rzutu wolnego, trafił w poprzeczkę. Ostatecznie podopieczni Beniteza wywożą z północy pełne trzy punkty, Sunderland za to ląduje w strefie spadkowej Premier League.

Chelsea: Cech; Ivanovic, Cahill, David Luiz, Cole; Ramires, Romeu (Oscar 19); Moses (Bertrand 60), Mata, Hazard (Lampard 78); Torres
Bramki: Torres 10, 45, Mata 48
Kartki: Ivanovic 71

Sunderland: Mignolet; Bardsley (Colback 67), O'Shea, Cuellar, Rose; Larsson (Saha 80), Gardner; Johnson, Sessegnon, McClean; Wickham
Bramki: Johnson 66