21 czerwca 2013

Tahiti rozgromione 10:0, cztery bramki Torresa

Hiszpania pokonała Tahiti 10-0 i objęła prowadzenie w grupie B Pucharu Konfederacji. Cztery gole strzelił Fernando Torres, trzy bramki zdobył David Villa, dwie David Silva, a jedno trafienie zaliczył Juan Mata.
Już w piątej minucie wynik spotkania otworzył Torres, wykorzystując złe ustawienie bramkarza Tahiti i strzelając pierwszego gola. Co ciekawe, przez kolejne minuty wynik nie ulegał zmianie. Dopiero po niespełna dwóch kwadransach bramkę na 2:0 zdobył David Silva. Grający bez jakiejkolwiek presji Hiszpanie potrzebowali zaledwie kilku minut, by dobić swojego rywala. W 33. minucie swojego drugiego gola zdobył Torres, po dograniu Juana Maty przerzucając piłkę tuż nad bramkarzem rywali. Kolejne dwie bramki przypadły natomiast w udziale Davidowi Villi. Napastnik Barcelony zdobył ostatniego gola przed przerwą, a następnie otworzył worek z bramkami w drugiej połowie spotkania. Następnie - w przeciągu kilkunastu minut - zarówno Villa, jak i Torres skompletowali hat-tricka. Sztuka ta udała się najpierw napastnikowi Chelsea, który wykończył akcję Jesusa Navasa. Gdy do siatki w 64. minucie trafił też Villa, Hiszpania prowadziła już 7:0. Piłkarze Vicente del Bosque nie oszczędzili swoich rywali i w końcowych 25 minutach zdobyli kolejne trzy gole. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, gdyby rzutu karnego nie zmarnował Torres. Napastnik Chelsea zakończył ostatecznie mecz z czterema golami na koncie, a oprócz niego na listę strzelców wpisali się jeszcze Juan Mata i David Silva.

Hiszpania: Reina; Azpilicueta, Ramos (Navas 46), Albiol, Monreal; Javi Martinez, Mata (Fabregas, 69), Silva, Cazorla (Iniesta 77); Torres, Villa
Tahiti: Roche; Ludivion, Vallar, J.Tehau, Lemaire (Vero 74), Aitamai; Bourebare (L.Tehau 69), Caroine, Vahirua, Chong Hue; A.Tehau (T.Tehau 53)