9 września 2012

Hiszpania 5:0 Arabia Saudyjska - setny mecz Torresa

Fernando Torres może odhaczyć kolejne osiągnięcie na swojej liście celów - w piątkowy wieczór piłkarz rozegrał swój setny mecz w reprezentacji. Napastnik Chelsea został szóstym i najmłodszym graczem Hiszpanii, który zdołał osiągnąć taki wynik w dość krótkim czasie, bo od września 2003 roku.
Ten wieczór był niezwykle komfortowy dla podopiecznych Del Bosque, którzy Arabii Saudyjskiej napędzili niezłego stracha. Torres jako pierwszy zasiał zamęt w przeciwnej drużynie, gdy z zawrotną prędkością rozprawiał się z obroną, jednak rywale przejęli piłkę.
Pierwsza bramka padła już w 22. minucie - Pedro i Cazorla zgrabnie wykończyli akcję, co skończyło się czwartym już golem w ostatnich sześciu meczach tego drugiego.
Moment grozy spowodowany przez Nasera Al-Shahraniego doprowadził do chwilowego rozkojarzenia Hiszpanów, bo atak mógł zakończyć się bramką wyrównującą - gracz posłał piłkę ledwie kilka centymetrów od prawego słupka Valdesa. Mistrzowie jednak szybko odzyskali kontrolę. Pedro rzucił się sprintem w stronę rywali po otrzymaniu piłki od Torresa i pięknie zakończył atak w siatce bezradnego Abdullaha. Chwilę później tuż przed przerwą Cazorla zaliczył poprzeczkę, a Torres uderzył zaledwie cal wyżej.
Nawet po przerwie Del Bosque nie ulitował się nad miażdżonym przeciwnikiem. Zamiast Pique i Fabregasa na boisku znaleźli się Ramos I Xavi. I to właśnie Xavi niemal po pierwszym dotknięciu piłki zdobył trzeciego gola dla swojej reprezentacji.
Następny był Villa, na którego powrót z utęsknieniem czekało wielu kibiców. Dano mu genialną okazję do strzału i świetny napastnik ani chwili nie wahał się, żeby ją wykorzystać. Hiszpania w 62. minucie prowadziła 4:0.
Pedro, napastnik Barcelony, okiwał Abdullaha i po odebraniu piłki od Silvy zakończył ten mecz decydującym, ostatecznym i pogrążającym Arabię Saudyjską piątym golem.

Hiszpania: Valdés (Casillas 72'); Juanfran, Albiol, Piqué (Xavi 46'), Monreal; Busquets (Iniesta 60'), Beñat, Cazorla (Silva 60’); Cesc Fábregas (Ramos 46'), Pedro, Torres (Villa 53')
Arabia Saudyjska: Waleed; Sultan Albeshi, Hawsawi-C (Albischi 80'), Kamil, Mansour (Yasir Alsharani 85'); Taiseer (Abdul Alruwaili 57'), Ahmed, Saud Kariri, Abdulrahim (Hamad Alhamad 63'); Abdulaziz (Motaz Almosa 70'), Nassir (Mohammed 76')

Kartki: Mansour 53'